• Címlap
  • Galéria
  • E-napló
  • Elérhetőségeink
  • Impresszum
Főmenü
  • Címlap
  • Intézményünkről
  • Tudnivalók
  • Hírek
  • Rendezvényeink
  • Dokumentumok
  • Alapítványaink
  • Eredményeink
  • Művészetoktatás
  • Pályázatok
    • TÁMOP-3.1.4-08
    • TIOP-1.1.1-07
    • TIOP-1.1.1-09
    • TÁMOP-3.1.7-11/2
    • Határtalanul!
  • Rólunk írták
  • Ökoiskola
Pályázatok

  • TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0370

  • TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0361

  • TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0359

  • TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0369

  • TÁMOP-3.1.4-08/2-2009-0259

  • TIOP-1.1.1-07/1-2008-0780

  • TIOP-1.1.1-09/1-2010-0011

  • Tehetségpont

  • Minősített referenciaintézmény

  • Határtalanul!

  • Iskolakertekért Alapítvány

  • Agrárminisztérium
Címlap Pályázatok

Pályázatok

Határtalanul - Szlovénia-Horvátország

Módosítás dátuma: 2022. szeptember 23. péntek, 08:47 | Nyomtatás | E-mail

 

 

 Uj hatartalanul logo-300x184

 

1.nap 

Reggel fél 8-kor indult a csapat Écsről az iskolától. Kb. két és fél óra utazás után érkeztünk meg első állomásunkra, a szlovéniai Lendvára. A Muravidék ősi földjén megtekintetettük a Bánffy-Esterházy kastélyt, amely ugyan nem a térség legnagyobb, legékesebb kastélyai közé sorolandó, viszont nagyon jelentős kulturális színtér különböző kiállításaival az ott élő magyarok számára. Betekintést nyerhettünk a Bánffy, Nádasdy, Esterházy családok életének történetébe. Láthattuk a hetési népviselet, továbbá Zala György szobrász, illetve a kortárs festők alkotásait. Rövid filmben ismerkedtünk meg Lendva látnivalóival, nevezetességeivel, programjaival – például ernyőgyártás, Zsinagóga, zsidó temető, Muránia kerékpárközpont, fáklyás gyalogtúra, Pannon világítótorony, helyi ínyencségek, bográcsfőzőverseny, horgásznapok, szüreti vígasságok, gyógyfürdő. A Stefán Galic emlékszobában videón is megfigyelhettük az alkotás folyamatát.
Rövid városi séta során útba ejtettük az Alexandriai Szent Katalin Plébániatemplomot, a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézetet, -ahol Patyi Zoltán beszélt az ott élő magyarok életéről, helyzetéről, összetartásáról – továbbá a Makovecz Kultúrotthont.
Ezután felkapaszkodtunk a lendvai szőlőhegyre, ahol három országra nyílt gyönyörű kilátás. A Szentháromság kápolnában láttuk Hadik Mihály, törökverő hadvezér üvegkoporsóját és különleges, természetes módon mumifikálódott holttestét. Rövid történeti áttekintést kaptunk a régi időkről, ezzel egyidejűleg a helyi legendákból is ízelítőt kaphattunk.
Lendva után az Őrvidék egyik kiemelkedő településére, Bántornyára utaztunk tovább. A Bánffy családhoz fűződő Árpád-kori templomban román és gótikus stílusjegyeket figyelhettünk meg, falain gyönyörű freskókkal.
Dobronakon ellátogattunk Európa egyik legnagyobb trópusi kertjébe, az Orchidea Farmra, ahol több mint 150 féle orchideát termesztenek. Emellett még vagy 400 féle egzotikus növény is látható: pálmák, páfrányok, mangó, kakaó, ananász, banán, vanília stb.
A település határában elsétáltunk a Szent Vid kápolnához és Szent Vid forráshoz, ahol kóstolhattunk a frissítő vízből. A séta során az ott működő energiapark egyes pontjainál energiával töltődtünk, amelyekkel különböző szervi bajokat lehet orvosolni.
Ezután érkeztünk Hegyhátszentjakabra, a Vadása étteremben fogyasztottuk el a vacsoránkat, majd a tó körül tettünk egy kis túrát.

 Lendva

 

 

2. nap

 

Reggeli után indultunk a Fiuméhez tartozó Tersattoba, ahol tájékoztatást kaptunk Trsat várának történétéről, a Frangeppánokról, miszerint hosszú ideig ők birtokolták a várat. Majd megvásárolták a Lugentek, és alakították ki mai formáját. A vár ma városi múzeumként funkciónál. A várból gyönyörű volt a kilátás a Rijekai kikötőre és a környező tájakra. Túránk során csatlakozott hozzánk egy magyar származású tanárnő, aki a helyi egyetemen magyar és horvát nyelvet oktat. Minket is megtanított horvát nyelven köszönni, elbúcsúzni és köszönetet mondani. Hallhattunk tőle Rijeka történetéről, az itt élő kevés magyar életéről, férfiak, nők és gyerekek elfoglaltságairól, a város szülötteiről.
Ellátogattunk a híres Mária kegyhelyhez. A legenda szerint az angyalok idehozták Názáretből Mária házát, de a tersattoiak ennek következtében túl gőgössé váltak, ezért a Mára házat 3 év múlva tovább vitték az olaszországi Lorettóba. Helyette később egy Mária kép került a helyére, ahova évente sokan zarándokolnak el.
A közeli parkban II. János Pál pápa és Teréz anya szobrát tekintettük meg.
A fogadalmi kápolnában lévő urnába elhelyeztük kívánságainkat, és elmondtunk egy imát.
Ezután városnéző sétára indultunk. Elsőként Baross Gábor emléktábláját ejtettük útba, akinek nevéhez fűződik a rijekai kikötő kiépítése. A kikötőben a régi idők emlékeit őrzik az Budapesti Schlick féle Vasöntöde és Gépgyár, továbbá a fiumei Skull Mátyás vasöntödéjében készített bakok.
Útunk során láttuk az Adriai Magyar Tengerhajózási Rt. épületét, valamint az egykori Európa szálló falán elhelyezett Jókai Mór emléktáblát. Az író nagy rajongója volt Rijekának, ezért a szállóban állandó szobát tartottak fenn számára. Láttuk még a Kormányzói Palotát, ami ma Tengerészeti Múzeum; a római kaput, ami jelenleg felújítás alatt áll; Szent Vid templomát, a korzón az Óratornyot, illetve a színházat.
Ezután Crikvenica felé vettük útunkat, ahol a tengerpart közelében elfoglaltuk a szállásunkat. A vacsora előtt megmártoztunk a tengerben a gyerekek nagy-nagy örömére. A szállásadóink nagy vendégszeretettel fogadtak bennünket. A finom vacsora elfogyasztása után, lefekvés előtt, tettünk még egy rövid sétát a tengerparton, illetve a településen.

Fiume 

3. nap


Sajnos ezen a napon már hazafelé tartottunk. Utunkat Varasdon szakítottuk meg, mely mintegy 200 évig Horvátország fővárosa volt. Városnézésünk során felkerestük az Erdődyek várkastélyát. A vár a török elleni végvár szerepét töltötte be egykor. Az Erdődy család birtokolta legtovább, mégpedig 1925-ig. Ma múzeum működik benne.
Sétánkat a szép barokk belvárosban folytattuk. Láttuk Grgur Ninski horvát pap szobrát, akinek a lábát meg kellett simogatni. A varasdi háborús emlékmű maradványait, a templomfalon Zrínyi Miklós portréját, a Megyeházát, a Székesegyházat, az 500 éves Városházát, a Draskovics Palotát. A Draskovics család a környék leggazdagabb emberei voltak.
Folytattuk utunkat a Zrínyiek nyomában. Csáktornyán szinte minden Zrínyi Miklósról szólt. Megnéztük a várat, láttuk a Zrínyi szoborcsoportot, a Zrínyi emléktáblát, mellyel köszönetét fejezi ki a horvát nép a hős felé. Elsétáltunk Szent Jeromos szlavóniai származású szentünk szobrához, a Zrínyi fához, Szigetvár védőjének egész alakos szobrához, a háborús áldozatok emlékművéhez, Zrínyi turul madaras emlékoszlopához.
Az esti órákban érkeztünk meg Écsre. Három napos kirándulásunk során sok olyan helyen jártunk, mely valamikor a mi országunkhoz tartozott. Sok történelmi és kulturális értéket, kapcsolatot láttunk mindennek bizonyítékaként. Rengeteg információval és élménnyel gazdagodtunk. Köszönetünket fejezzük ki a pályázat lehetőségéért és a megvalósításért.

 

Hatartalanul.Logo

 

 

Határtalanul: II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken

Módosítás dátuma: 2022. szeptember 23. péntek, 08:47 | Nyomtatás | E-mail

 Uj hatartalanul logo-300x184

Az Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulói a Határtalanul pályázat keretében 2019. október 2-4. között tanulmányi kiránduláson vehettek részt a Felvidéken, Szlovákiában. A projekt címe „A bölcsőtől a sírig II. Rákóczi Ferenc nyomában", így lehetőség nyílt a fejedelem életútjának végigkövetésére és a hozzá kapcsolódó történelmi emlékhelyek felkutatására.


Október 2-án reggel még sötétben gyülekeztünk az iskola előtt, majd a létszámellenőrzés után 32 tanulóval és négy kísérővel indult a kényelmes busz Budapesten keresztül a határ felé. A rövid megállókkal megszakított utazás magyarországi szakaszán Sárospatakon betértünk a Rákóczi-vár parkjába, körbesétáltuk a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma épületét.


A következő megállóhely már a határ átlépése után, Borsinál volt, ahol a hozzánk csatlakozó idegenvezető kalauzolásával megtekintettük II. Rákóczi Ferenc szülőházának jelenleg felújítás alatt álló épületét. Vezetőnk ismertette velünk a nap további programját. Ízes palóc beszédét hamar megszoktuk, később a múzeumlátogatásokkor is, a többi idegenvezetőt hallgatva élőben tanulmányozhattuk ezt a nyelvjárást.


Rövid utazás után Kassára értünk, ahol a történelmi belváros utcáin keresztül a Szent Erzsébet-dómhoz értünk. A templom nevezetességeinek megismerése után a kápolnában megkoszorúztuk II.Rákóczi Ferenc nyughelyét. A rövid megemlékezés során a furulyamuzsika, Petőfi Sándor Rákóczi című versének elszavalása, majd a Himnusz eléneklése megható perceket szerzett mindannyiunk számára. Innen a fejedelem rodostói házának másolatához sétáltunk, ott megtekinthettük eredeti bútorait, személyes tárgyait, melyekről fényképeket is készíthettünk.


Szállásunk Kassától egyórányi útra a Tátra festői erdejében, Sztracenán volt. Itt két csapatra oszlottunk, az előre elkészített beosztás szerint elfoglaltuk helyünket az egymástól néhány háznyira levő, barátságos panziók két-három ágyas szobáiban. A vacsora után az utazástól és a hegyi levegőtől elfáradt társaság nyugodtan töltötte az éjszakát.


Másnap reggeli után, a hidegélelemmel felszerelkezve hűvös, esős időben indultunk útnak Rozsnyó felé. Itt először a Bányászati Múzeumot tekintettük meg, majd a főtérre érve már kellemes időben tekinthettük meg a városházát, majd gyönyörködhettünk az őrtoronyból nyíló kilátásban. Rövid szabad program után Andrássy Dénes és felesége, Franciska mauzóleumát csodálhattuk meg Krasznahorkán. Lenyűgöző volt az épület pompája, érdeklődve hallgattuk a főúri pár történetét. A nap sokak számára legkedveltebb része következett, túra Krasznahorka várához, ahonnan feledhetetlen panoráma terült elénk. Ezt követően a betléri kastélyparkot fedeztük fel, mely hatalmas területen fekszik, festői patakokkal, békés tisztásokkal keretezve az Andrássy-rezidenciát.
Élményekkel telve értünk a szállásunkra, ahol vacsora után még maradt energia közös zenés szórakozásra, táncra is.


Utazásunk harmadik napján Rimaszombat felé indulva a Tátra erdei közti völgyekben, legelőkben gyönyörködve gyorsan telt az idő. Rövid megállónkon ásványvízforrást is felfedeztünk. Gömör vármegye székhelyén a Gömör-Kishonti Múzeum kiállítótermei még sok érdekességet tartogattak számunkra, az ásványokon, állatvilágon keresztül a festményekig. A múzeum előtti téren Petőfi Sándor és a város szülötte, Tompa Mihály szobrát láthattuk.
Utolsó állomásunk a magyar-szlovák országhatáron fekvő Somoskő vára volt, melyet ma már a határok átjárhatóságával szabadon látogathatunk. A vár bejárása után lementünk a vár alatt fekvő geológiai érdekességhez, a bazaltorgonához és kőtengerhez is. A Petőfi-kunyhónál készített utolsó fotók elkészítése után Szlovákián keresztül értünk vissza este Écsre, ahol a szülők már izgatottan vártak minket.


A jó hangulatú kiránduláson szerzett élményeket, gyönyörű tájakat még sokáig fogjuk emlegetni. Tanórákon is sok alkalmunk lesz a látottakat egy-egy témához kapcsolódva felidézni. A mozgalmasan együtt töltött idő jó lehetőséget nyújtott arra is, hogy lássuk, térerő és wifi nélkül is jól tudjuk magunkat érezni egy jó közösségben.

 

A tanulók beszámolója alapján készítette Mákné Csépányi Katalin és Majdánné Nagy Anita

 

A tanulók beszámolóiból:

„A kirándulás nagyon mozgalmas és élménydús volt. Remélem, életemben még egyszer eljutok a Felvidék csodálatos tájaira."

„Minden hely, a várak lenyűgözően csodaszépek voltak. Nagy élmény volt számomra végigutazni az Északi-középhegységen és látni a Tátra magas hegyeit."

„Somoskő vára nagyon különleges, ugyanis a várrom egyik fele Szlovákiához, a másik fele Magyarországhoz tartozik."

„Köszönöm az osztályfőnökömnek, Kati néninek, a kísérő tanáraimnak és a szervezőknek, akik lehetővé tették, hogy ezt a három napot gyönyörű helyeken töltsük el."

„Felmásztunk a krasznahorkai várhoz, ahol gyönyörű panoráma volt, ez a kedvenc helyem az egész kirándulásból."

„Személyes kedvencem a vár körüli futás volt, sziklás környezetben az elképesztő kilátással körülvéve."

„Szemben álltunk a szabadságharc fővezérének sírjával, a Himnusz éneklése után hittük, hogy ő is hallotta."

„Nekem nagyon tetszett ez a három nap, remélem másoknak is megadatik ez a lehetőség!"

„ Tartalmas három nap volt, szerintem mindenki élvezte."

 Dokumentumok:

  • „Bölcsőtől a sírig" II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken - Előkészítő óra
  • „Bölcsőtől a sírig" II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken - Értékelő, fakultatív program
  • „Bölcsőtől a sírig" II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken - Értékelő óra
  • „Bölcsőtől a sírig" II.Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken - Képek 1-2-3 nap

 

További képek a galériában

 

Hatartalanul.Logo

Határtalanul - 2019

2019. június 03. hétfő, 13:53 | Módosítás dátuma: 2022. szeptember 23. péntek, 08:49 | Nyomtatás | E-mail

 hatartalanul logo

2019. május 30- június 1-ig a Határtalanul pályázat keretében iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói részt vettek egy Szlovéniai kiránduláson.

Szlovénia határmenti magyar nyelvterületének természeti és kulturális kincseivel ismerkedtünk. Ellátogattunk a szlovéniai magyarság kulturális központjába, Lendvára, majd felkerestük a nyugati gyepűvidék szakrális emlékeit Nagytótlakon, Bántornyán, Domonkosfán és Mártonhelyen. Vendvidék egyik legfontosabb településén, Belatincon ismerkedtünk a Zichyek örökségével, ellátogattunk a várba és a Szent László templomba is. Nagyszerű élményekkel tértünk haza.

 

További képek a galériában

 

 Hatartalanul.Logo

Felvidéki kirándulás a "Határtalanul!" pályázat keretében

Módosítás dátuma: 2022. szeptember 23. péntek, 08:48 | Nyomtatás | E-mail

 hatartalanul logo

2016. október 7-8-án az écsi és tápszentmiklósi 7. osztályos tanulók közösen vettek részt a Határontúli pályázat keretében felvidéki kiránduláson Történelmi emlékek nyomában a Felvidéken címmel. Nagyon tartalmas és gazdag programban volt részük a tanulóknak a két nap során.

Bővebben...

Határtalanul pályázat

Módosítás dátuma: 2022. szeptember 23. péntek, 08:49 | Nyomtatás | E-mail

 

hatartalanul logo m

 

 

Az Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI 2016 márciusában pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériumához Történelmi emlékek nyomában a Felvidéken címmel, amely pozitív elbírálásban részesült. A 7. osztályos tanulóknak előzetes feladatokat kellett megoldaniuk, előkészítő órán vettek részt az utazást megelőzően.

A kirándulás célja:

A Felvidék kulturális, történelmi és természeti értékeinek megismerése, a magyarságtudat erősítése a tanulókban. A kétnapos kirándulás helyszínei: Révkomárom,Érsekújvár, Ógyalla ,Nyitra, Trencsén, Nagyszombat,Dévény, Pozsony. Az út során megismerkednek a területhez kapcsolódó írók munkásságával is.

 

Hatartalanul.Logo

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0361

Módosítás dátuma: 2012. június 26. kedd, 06:58 | Nyomtatás | E-mail

tamop 2

Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0361

Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Écs-Ravazd Közoktatási Társulása Ravazdi Tagiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Cím: Tanítás közben az ember maga is tanul

Pályázati támogatás: 2.546.650 Ft

Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában.

Bővebben...

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0369

Nyomtatás | E-mail

tamop 2

Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0369

Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Écs-Ravazd Közoktatási Társulása Nyitnikék Tagóvoda-Bölcsőde

Cím: „Az az igazi tanítás, ami megérinti az életet!"

Pályázati támogatás: 2.112.770 Ft

Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában.

Bővebben...

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0359

Módosítás dátuma: 2012. június 26. kedd, 06:47 | Nyomtatás | E-mail

tamop 2

Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0359

Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Écs-Ravazd Közoktatási Társulása Napraforgó Óvoda

Cím: A tapasztalat a legtökéletesebb tanulás

Pályázati támogatás: 2.383.470 Ft

Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában.

Bővebben...

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0370

Módosítás dátuma: 2012. június 26. kedd, 06:43 | Nyomtatás | E-mail

 

tamop 2

Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0370

Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Écs-Ravazd Közoktatási Társulása Székhely Intézmény

Cím: Aki tanít, az kétszresen tanul

 Pályázati támogatás: 2.951.803 Ft

Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában.

Bővebben...

TIOP-1.1.1-09/1-2010-0011

Módosítás dátuma: 2011. október 18. kedd, 14:52 | Nyomtatás | E-mail

 

alt

Azonosító szám: TIOP-1.1.1-09/1-2010-0011

 

 

 

Écs és Ravazd Község Önkormányzata a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség uniós pályázatán

8 019 000 Ft támogatásban részesült, melyet az oktatás-nevelés módszertani megújítására fordít.

A pályázat címe:

A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra

Tanulói laptop program

„Új épület – új lendület – új módszer"

Bővebben...

További cikkeink...
  • TIOP-1.1.1-07/1-2008-0780
  • Megvalósítás - TÁMOP-3.1.4-08/2-2009-0259
  • Összegzés - TÁMOP-3.1.4-08/2-2009-0259
Copyright © 2023 www.ecsiskola.hu.