Határtalanul - Szlovénia-Horvátország
1.nap Reggel fél 8-kor indult a csapat Écsről az iskolától. Kb. két és fél óra utazás után érkeztünk meg első állomásunkra, a szlovéniai Lendvára. A Muravidék ősi földjén megtekintetettük a Bánffy-Esterházy kastélyt, amely ugyan nem a térség legnagyobb, legékesebb kastélyai közé sorolandó, viszont nagyon jelentős kulturális színtér különböző kiállításaival az ott élő magyarok számára. Betekintést nyerhettünk a Bánffy, Nádasdy, Esterházy családok életének történetébe. Láthattuk a hetési népviselet, továbbá Zala György szobrász, illetve a kortárs festők alkotásait. Rövid filmben ismerkedtünk meg Lendva látnivalóival, nevezetességeivel, programjaival – például ernyőgyártás, Zsinagóga, zsidó temető, Muránia kerékpárközpont, fáklyás gyalogtúra, Pannon világítótorony, helyi ínyencségek, bográcsfőzőverseny, horgásznapok, szüreti vígasságok, gyógyfürdő. A Stefán Galic emlékszobában videón is megfigyelhettük az alkotás folyamatát.
2. nap
Reggeli után indultunk a Fiuméhez tartozó Tersattoba, ahol tájékoztatást kaptunk Trsat várának történétéről, a Frangeppánokról, miszerint hosszú ideig ők birtokolták a várat. Majd megvásárolták a Lugentek, és alakították ki mai formáját. A vár ma városi múzeumként funkciónál. A várból gyönyörű volt a kilátás a Rijekai kikötőre és a környező tájakra. Túránk során csatlakozott hozzánk egy magyar származású tanárnő, aki a helyi egyetemen magyar és horvát nyelvet oktat. Minket is megtanított horvát nyelven köszönni, elbúcsúzni és köszönetet mondani. Hallhattunk tőle Rijeka történetéről, az itt élő kevés magyar életéről, férfiak, nők és gyerekek elfoglaltságairól, a város szülötteiről.
3. nap
Határtalanul: II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken Az Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulói a Határtalanul pályázat keretében 2019. október 2-4. között tanulmányi kiránduláson vehettek részt a Felvidéken, Szlovákiában. A projekt címe „A bölcsőtől a sírig II. Rákóczi Ferenc nyomában", így lehetőség nyílt a fejedelem életútjának végigkövetésére és a hozzá kapcsolódó történelmi emlékhelyek felkutatására.
A tanulók beszámolója alapján készítette Mákné Csépányi Katalin és Majdánné Nagy Anita
A tanulók beszámolóiból: „A kirándulás nagyon mozgalmas és élménydús volt. Remélem, életemben még egyszer eljutok a Felvidék csodálatos tájaira." Dokumentumok:
Határtalanul - 2019 2019. május 30- június 1-ig a Határtalanul pályázat keretében iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói részt vettek egy Szlovéniai kiránduláson.
Szlovénia határmenti magyar nyelvterületének természeti és kulturális kincseivel ismerkedtünk. Ellátogattunk a szlovéniai magyarság kulturális központjába, Lendvára, majd felkerestük a nyugati gyepűvidék szakrális emlékeit Nagytótlakon, Bántornyán, Domonkosfán és Mártonhelyen. Vendvidék egyik legfontosabb településén, Belatincon ismerkedtünk a Zichyek örökségével, ellátogattunk a várba és a Szent László templomba is. Nagyszerű élményekkel tértünk haza.
Felvidéki kirándulás a "Határtalanul!" pályázat keretében 2016. október 7-8-án az écsi és tápszentmiklósi 7. osztályos tanulók közösen vettek részt a Határontúli pályázat keretében felvidéki kiránduláson Történelmi emlékek nyomában a Felvidéken címmel. Nagyon tartalmas és gazdag programban volt részük a tanulóknak a két nap során.
Határtalanul pályázat
Az Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI 2016 márciusában pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériumához Történelmi emlékek nyomában a Felvidéken címmel, amely pozitív elbírálásban részesült. A 7. osztályos tanulóknak előzetes feladatokat kellett megoldaniuk, előkészítő órán vettek részt az utazást megelőzően. A kirándulás célja: A Felvidék kulturális, történelmi és természeti értékeinek megismerése, a magyarságtudat erősítése a tanulókban. A kétnapos kirándulás helyszínei: Révkomárom,Érsekújvár, Ógyalla ,Nyitra, Trencsén, Nagyszombat,Dévény, Pozsony. Az út során megismerkednek a területhez kapcsolódó írók munkásságával is.
TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0361Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0361 Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Cím: Tanítás közben az ember maga is tanul Pályázati támogatás: 2.546.650 Ft Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában. TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0369Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0369 Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Cím: „Az az igazi tanítás, ami megérinti az életet!" Pályázati támogatás: 2.112.770 Ft Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában. TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0359Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0359 Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Cím: A tapasztalat a legtökéletesebb tanulás Pályázati támogatás: 2.383.470 Ft Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában. TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0370
Azonosító szám: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0370 Általános Iskola, Óvoda-Bölcsőde és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Cím: Aki tanít, az kétszresen tanul Pályázati támogatás: 2.951.803 Ft Intézményünk két évvel ezelőtt kezdte el a felkészülést a referencia intézményi szerepre, akkor kezdődött a minősítési eljárás a „jó gyakorlatok" feltöltésével, az előminősítési folyamatok megkezdésével. Miután az előminősítésen megfeleltünk, akkor váltunk jogosulttá arra, hogy benyújtsuk a pályázatot „Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése„ című témában. TIOP-1.1.1-09/1-2010-0011
Azonosító szám: TIOP-1.1.1-09/1-2010-0011
Écs és Ravazd Község Önkormányzata a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség uniós pályázatán 8 019 000 Ft támogatásban részesült, melyet az oktatás-nevelés módszertani megújítására fordít. A pályázat címe: A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra Tanulói laptop program „Új épület – új lendület – új módszer" |